Rola prawnika nie zamyka się tylko na obszar naszego kraju

Gdy dowiadujemy się, że doszło do przestępstwa z naszym udziałem, lub, gdy ktoś dokonuje przestępstwa na naszej osobie zaczynamy poszukiwania prawnika. W naszym kraju zdaje się to dość banalne, co jednak, jeśli chodzi na przykład o adwokata z Niemiec? W takim wypadku też nie musimy się martwić. Oczywiście gdy toczy się jakaś sprawa w Niemczech można zatrudnić polskiego adwokata.

Ale musimy mieć wtedy pewność, że konkretny adwokat zajmuje się sprawami międzynarodowymi.

prawo

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele kancelarii prawnych oferuje usługi związane z rozwiązywaniem spraw poza granicami naszego państwa. Musimy również mieć na uwadze fakt, że nieważne gdzie się znajdujemy to nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem. Dlatego lepiej chwilę pomyśleć zamiast robić sobie bałagan w papierach. Dodatkowo dobrze również dokładnie sprawdzić, z kim wchodzimy w spółki. W innym razie możemy bardzo się zawieść na wspólnikach i zostać samemu z kłopotami. W dodatku będziemy musieli zacząć poszukiwania adwokata, który niestety nie zawsze będzie mógł nas obronić.

Problemy na miarę adwokata u naszych zachodnich sąsiadów

prawo
Zdaje nam się, że trudno jest nam znaleźć adwokata, który zajmuje się sprawami poza obszarem Polski. W dodatku zawsze możemy znaleźć prawnika posługującego się językiem polskim, który na bank rozwiąże naszą sprawę. Ale najlepiej byłoby, gdyby w ogóle nie trzeba było tego adwokata w Niemczech http://www.balduin-pfnuer.de/pl/ wybierać. Tak, więc nim podejmiemy jakiekolwiek działanie poza Polską, dobrze zapoznać się czy jest to zgodne z panującym na danym terenie prawem. Większość norm w krajach europejskich jest podobna, jednak jest wiele aspektów, których ludzie z innych krajów mogą nie dostrzegać.
Dlatego zamiast szukać prawnika, kiedy już popełniliśmy błąd, lepiej pójść do kancelarii i spytać czy aby na sto procent nie narobimy sobie kłopotów działając w ten, a nie inny sposób. Adwokat na sto procent przedstawi nam wszystko w prosty sposób. Zrozumiemy, co można zrobić, a czego robić nie powinniśmy. Taka rada od prawnika jest droga, ale daje ochronę przed często złymi konsekwencjami. Lepiej chuchać na zimne, jeśli nie znamy się do końca na jakiejś sprawie.
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*