Zakładasz swój biznes w sieci? Powinieneś zasięgnąć rady doświadczonego prawnika!

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko można dostać w sieci, z czego skwapliwie korzysta niemalże każdy z nas, każdego roku znacząco zwiększając odsetek zakupów wykonywanych w sieci. Nic więc dziwnego, że sklepy internetowe wyrastają niemal jak prawdziwe grzyby po deszczu – tym bardziej, iż otworzenie takiego sklepu jest zazwyczaj o wiele łatwiejsze niż otworzenie sklepu stacjonarnego i nie wymaga aż tak wielkich nakładów finansowych.

reklama - panorama

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Czy Ty również zastanawiałeś się nad otworzeniem takiego biznesu?
Zapytaj prawnika!
Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Jakkolwiek otworzenie sklepu online wydaje nam się właściwie banalne, istnieje sporo kruczków prawnych, o których najprawdopodobniej w ogóle nie masz bladego pojęcia. Czy wiesz przykładowo, jak prawidłowo skonstruować Regulamin sklepu online? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że powinieneś gdzieś zarejestrować bazę subskrybentów newslettera? Czy nawet jeśli wiesz, czym dokładnie są klauzule niedozwolone rejestr ich jest Ci dobrze znany? – Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś przecząco, wówczas na pewno musisz przed otworzeniem sklepu on-line zasięgnąć porady profesjonalnego prawnika. Tylko wtedy będziesz mieć gwarancję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Klauzule niedozwolone rejestr zawsze dobrze znać, bo za ich stosowanie może czekać Cię naprawdę wielka kara – dobry prawnik (zobacz rejestracja znaku w Urzędzie Patentowym) pomoże Ci tego uniknąć.
Czego musisz od niego wymagać?
Między innymi musisz poprosić go o to, aby stworzył dla Ciebie regulamin sklepu internetowego – hiperłącze.

Jeśli jesteś zdania, że ten artykuł jest ciekawy, sprawdź na stronie (http://magdalenagrzeskowiak.pl/) podobne informacje – na pewno także będą dla Ciebie wartościowe.

Nie może on zdecydowanie zawierać klauzul niedozwolonych, ale równocześnie nie może dawać nieuczciwym klientom możliwości wykorzystania Cię.

Później musicie razem z prawnikiem opracować wzór odstąpienia od umowy – aktualnie każdy klient ma prawo odesłać towar do sklepu on-line w ciągu czternastu dni bez podawania przyczyny, więc z pewnością musicie przygotować się także na taką ewentualność – dbanie o prawa klientów jest bardzo ważne!
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*