Dług może się zawsze pojawić

Kiedy jesteśmy malutką firmą świadczącą usługi, albo zwyczajnie osobą fizyczną, która komuś pożyczyła pieniądze, to musimy się ciągle liczyć z tym, iż ma szansę ukazać się dług. Starczy, że ktoś popadnie w kłopoty finansowe, nie otrzyma na czas własnej wypłaty oraz już może się okazać, że nie jest w stanie zapłacić także nam. Do tej pory przy znacznym oczekiwaniu na oddanie zadłużenia byliśmy skazani na pomoc przedsiębiorstwa windykacyjnej, która zazwyczaj dość dużo sobie żąda za taką radę, dzisiaj mamy szansę wypróbować sami uzyskać dług za pomocą specjalnych platform.

Czytaj dalej

Jak prowadzony jest audyt finansowy w przedsiębiorstwach?

Sprawdzony, to znaczy rekomendowany przez wielu audyt finansowy to znakomita opcja dla wymagających ekspertów. Jest to pewnego rodzaju badanie sprawozdania finansowego, które obejmuje dokładną analizę poszczególnych procedur oraz testów. Dzięki audytowi pojawia się szansa dokładnego określenia między innymi wartości sprzedaży i poziomu zobowiązań. Nie bez znaczenia są wówczas także środki pieniężne, które pod żadnym możliwym względem nie mogą zostać zniekształcone.

Czytaj dalej

Tniemy koszty swojej firmy, zatem rozglądamy się za trochę tańszymi materiałami biurowymi

Jeżeli znaczna część krajowych przedsiębiorców bardzo uskarża się na obecną sytuację ekonomiczną – Polski, Europy, no całego świata, ciężko nie zauważyć, iż wiele w tym prawdy. Co w takim razie można w sumie powiedzieć dla takiego przedsiębiorcy, który sądzi, że tak czy siak należy w dalszym ciągu działać, sprawiać, iż sytuacja firmy będzie się poprawiał?

Czytaj dalej

Zakładanie biznesu i coworking

Jeżeli zapytać którejkolwiek osoby jaki jest jej pogląd na temat obecnej sytuacji na rodzimym rynku pracy, zapewne nie będzie to pochlebna opinia. Każda osoba z nas zdaje sobie przecież sprawę jak trudno jest teraz znaleźć zajęcie, nie tylko zgodne ze zdobytymi umiejętnościami lecz także przyzwoicie płatne.

Czytaj dalej

Zakładamy firmę i poszukujemy obsługi księgowej

Czy otworzenie firmy jest proste? Tak naprawdę nie ma najmniejszego kłopotu z zakładaniem działalności gospodarczej. I nawet jeżeli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w kwestii biznesu, i tak bezproblemowo damy sobie radę. Można w sumie powiedzieć, że jeżeli któraś osoba ma mętlik w głowie, całkowicie nie ogarnia zakładania działalności, powinna na jakieś kilkanaście dni najzwyczajniej w świecie odstawić firmę na dalszy krok, aby posiadać sporą liczbę czasu na naukę. Dużo jest w stanie dać choćby zaznajomienie się z postami zamieszczanymi na biznesowych forach.

Czytaj dalej