Mieszkanie i studia w dużym ośrodku miejskim. To prawdopodobnie najlepszy sposób, aby zrobić karierę. Też tak zaczynałeś?

Wiele naszych dużych ośrodków miejskich rozwija się bardzo szybko. Zauważają to mieszkańcy, gdy występują drogowe utrudnienia, gdy odkrywają, że w jakimś miejscu zaczyna się coś budować, widzą to szczególnie turyści, którzy odwiedzają dane miasto raz na jakiś czas. Widzą, jak przez kilka miesięcy miasto ulega zmianie, jak place budowy, gdzie było pusto nagle są pełne nowych bloków, jak powstają sklepy i pozostałe miejsca, w jakich jesteśmy w stanie spędzić czas albo wynająć na przykład lokal.

Czytaj dalej

Udogodnienia i mankamenty wynikające z faktu korzystania z usług dolnośląskiego biura prowadzącego księgi rachunkowe

Zatrudnienie pracownika księgowości w małym przedsiębiorstwie wiąże się ze sporym uszczupleniem firmowego budżetu. Kiedy wysokość wypłaty dla dodatkowego pracownika przekracza możliwości pieniężne firmy, wtedy obecnie zaangażowany księgowy jest zmuszony pożegnać się z posadą. Obecnie nawet całkiem spore instytucje rozwiązują działy księgowości, a prowadzenie spraw personalnych oddają biurom rachunkowym. Hasło usługi rachunkowe Warszawa może zatem kojarzyć się z ograniczeniem firmowych wydatków.

Czytaj dalej

Na jakie sprawy należy uważać przy zamawianiu tłumaczeń prawniczych?

Istotna część zleceń tekstowych wiąże się dziś nie tylko z samym redagowaniem treści, co i jej tłumaczeniem. Języki translacji są znane, w każdej możliwej gałęzi tematycznej, jednak niezależnie od jakości materiału przewodzi język angielski. O ile tłumaczenia zwięzłych opisów nie są na tyle skomplikowane, to przy zleceniach o charakterze biurokratycznym tłumaczenie staje się trudniejsze i bardziej wymagające.

Czytaj dalej