Analiza wymagań dla nowomodnych rozwiązań IT i nie tylko

Prince2 to znana i promowana metoda nadzorowania projektami, jaka jest oparta na produktach. W dzisiejszych czasach prince2 jest stosowana praktycznie wszędzie, bowiem metodę tą wolno zastosować w wielu projektach rozlicznego rodzaju o odmiennej wielkości. Nazwa Prince2 konkretnie znaczy Projekty Sterowalne W Środowisku i jest skrótem od angielskiego zdania Projects In Controlled Environments.

Czytaj dalej

PIT 28 powinny złożyć określone osoby

Jak zawsze na początku roku, nadchodzi czas, gdy należy złożyć rozliczenie z zarobków, które zyskaliśmy w poprzednim roku. Takie dokumenty powinny okazać się być właściwie wypisane, na właściwym formularzu oraz składane w ściśle wyznaczonym czasie, dlatego powinno się zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby ich wypełnienie nie było zbyt czasochłonne.

Czytaj dalej

Jak wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie?

Ubezpieczenie. Niezwykle istotny temat który wcześniej czy później musimy ruszyć. Oczywiście – korzystniej dla nas, gdy zrobimy to nim coś się wydarzy, a nie dopiero po fakcie. Nie ma dyskusji: ubezpieczenie mieszkania, samochodu, życia – powinniśmy o tym pamiętać. „Ale mi się nic na pewno nie stanie” – w taki sposób rozumuje większość ludzi. Dopiero kiedy zniszczy samochód, złamie nogę lub zaleje sąsiadowi mieszkanie zmienia podejście. To przykre, że dopiero w takiej sytuacji.

Czytaj dalej