W jaki sposób wybrać dobry hotel na wyjazd służbowy lub na zorganizowanie konferencji czy sympozjum

W wielu zawodach konieczne jest wyjeżdżanie do innych, niekiedy dość odległych miejscowości. Może to być wizyta u klienta, targi albo po prostu konferencja, na której należy się pojawić. Jeżeli pobyt jest na jeden dzień, to wielu ludzi decyduje się na podróż bez noclegu, choć często może się to wiązać z koniecznością przebywania na nogach od poranka do późna w nocy.

Czytaj dalej

Skuteczne sposoby poszukiwania ciekawych ogłoszeń pracy

Szukanie zatrudnienia to naprawdę niewdzięczne zadanie, bowiem związane są z nim liczne rozczarowania i trudności. Na ogół mamy kłopot z dotarciem do propozycji, które mogą okazać się dla nas naprawdę interesujące. Często także jest tak, że wymagania rynku są wyraźnie wyższe aniżeli posiadane przez nas doświadczenie. Nie bez znaczenia jest też to, iż przechodząc wiele etapów procesu rekrutacyjnego i tracąc na to parę tygodni dostajemy ofertę pracy, która w ogóle nie jest dla nas atrakcyjna.

Czytaj dalej

Jak zatroszczyć się o poziom bezpieczeństwa własnych pracowników?

Czy pracownicy w Polsce mogą czuć się najzupełniej bezpiecznie? Absolutnie nie! Choć zapewne w takich państwach, w których ogólnie dba się o takowe kwestie, również w żadnym razie nie ma całkowitej pewności. Chociaż na nieszczęście w dalszym ciągu w naszym kraju jest więcej wypadków, niż w takich państwach, do których najzwyczajniej aspirujemy. Na całe szczęście to się poprawia. Chociażby z takiej przyczyny, że prawo w naszym kraju mimo wszystko zmienia się na dużo lepsze. Poza tym, w zasadzie polscy pracodawcy oraz pracownicy mają sporo większą wiedzę oraz rozeznanie.

Czytaj dalej