Legalizacja bytu i zatrudnienia w Polsce, czyli jak obcokrajowiec może starać się o prawa i przywileje.

Studiując można zaobserwować jak wielu obcokrajowców, szczególnie ze wschodniej partii Europy podróżują do naszego kraju, mając nadzieje na lepsze szanse życia. Co trzeba wykonać, by móc otrzymać kartę pobytu cudzoziemca, która daje przepustkę do przywilejów i przywilejów. Karta pobytu cudzoziemca jest to dokument znaczący dla obcokrajowców.

Czytaj dalej

Sprawy sądowe nie są proste dla zwykłego laika, dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług fachowego prawnika

Każdy człowiek może natknąć się na sytuację prawną, z jaką ciężko mu będzie się uporać. Takie wydarzenia, które skupiają na nas uwagę sądów sprawiają, że jesteśmy podenerwowani i łatwiej popadamy w depresję, mogą przydarzyć się w zasadzie każdemu. Nie musimy być przestępcą, by przy podpisywaniu konkretnych dokumentów coś pominąć i w ten sposób wejść w konflikt z prawem. Jeżeli chcielibyśmy go jednak uniknąć, powinniśmy być w szczególności bardziej uważni i mocniej kłaść nacisk na przestrzeganie wszystkich zasad życia społecznego i nie tylko.

Czytaj dalej

Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy adwokatem a radcą prawnym, kiedy można udać się po poradę do każdego z nich

Dla niejednej osoby radca prawny i adwokat to dokładnie taka sama osoba, jedynie nieco inaczej się nazywająca. Rzeczywiście obecnie w coraz większym stopniu różnice między nimi zaczynają się zacierać, pomimo że od strony formalnej w dalszym ciągu są to dwa oddzielne zawody. Zarówno radcy prawni jak i adwokaci cały cykl nauki mają dokładnie taki sam, dopiero po wybraniu aplikacji ich drogi idą w trochę oddzielnych kierunkach. Reguły pracy w obu zawodach regulują odpowiednie ustawy, i w oparciu o nie radcy i adwokaci mogą wykonywać swoje obowiązki.

Czytaj dalej

Musisz skorzystać konsultacji prawnej? Jedź do Zakopanego!

Kto z nas przynajmniej jeden raz w ciągu życia nie musiał pozyskać konsultacji prawnej? W takich sytuacjach najczęściej korzysta się z pomocy kancelarii adwokackiej o stabilnej pozycji oraz szczycącej się jak najlepszą reputacją. Nierzadko bywa, że z pomocą przychodzą nam znajomi, którzy rekomendują nam wypróbowane już instytucje.

Czytaj dalej

Dowód tożsamości dla dziecka, unijne dotacje oraz rozliczenie PIT – istotne wiadomości

Czasem rodzice wyrabiają dowód dla swojego dziecka, mimo, że jest ono jeszcze niepełnoletnie. Niemniej jednak dowód dla dziecka może okazać się niesłychanie praktyczny. Jeśli przewidujecie rodzinne wakacje, na przykład za granicę i macie niepełnoletnie dzieci, wtedy dowód dla dziecka zdoła okazać się konieczny.

Czytaj dalej