Latasz często samolotem? W takich sytuacjach powinieneś bardzo dobrze znać wszystkie przysługujące Ci prawa

Latanie samolotem w współczesnych czasach bez wątpienia jest o wiele bardziej powszechne niż jeszcze kilkanaście lat wcześniej. Obecnie bilety lotnicze można znaleźć za tak dobrą cenę, że latanie często jest nawet o wiele tańsze niż przemieszczanie się w jakikolwiek inny sposób. Z drugiej jednakże strony podczas podróży samolotem czasami zdarzają się przypadki, kiedy coś idzie nie tak – wtedy dobrze znać wszelkie przysługujące Ci uprawnienia oraz wiedzieć dobrze, co możesz zrobić w danej sytuacji.

Czytaj dalej

Czym to jest płaca brutto, przychód i jakie są składki zus a także co należy wiedzieć o przepisach prawa pracy?

Bez względu na to czy jesteś pracownikiem czy pracodawcą warto zapoznać się z zasadami prawa pracy. Warto dowiedzieć się na jakich zasadach się pracuje, i jak obliczyć swoje wynagrodzenie.
Wynagrodzenie zapisane w umowie o pracę to wynagrodzenie brutto, czyli płaca brutto. Wartość ta jest z kolei podstawą naliczania podatku dochodowego a także składki na ubezpieczenie społeczne. Po ich odjęciu pozostaje nam do dyspozycji wynagrodzenie netto, czyli kwoty, które to są przesyłane na konto pracownika.

Czytaj dalej

Sytuacja na dzisiejszym rynku pracy

Doczekaliśmy chwili, w której dyplom studiów wyższych przestał być obietnicą sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się popularne. Z pewnością, wykształcenie może być szansą na drogę do sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, zwłaszcza zawodowych. Ale czy w każdym wypadku idzie w parze ze spełnieniem i dobrymi zarobkami? Czy brak wyższego wykształcenia zamyka wrota na znalezienie interesującej pracy?

Czytaj dalej

Starsze, schorowane a do tego bez bliskich osoby nie mają łatwego życia.

Świadczenia emerytalne nie bywają wysokie, bardzo często wystarczają wyłącznie na zwykłe życie i leki, a czasami nawet i na to brakuje pieniędzy.
Niemłody, leczący się na wiele chorób człowiek, który nie ma wsparcia w rodzinie jest przymuszony sam radzić sobie nie wyłącznie z chorobami, ale też i ze wszystkimi przeciwnościami życia.

Czytaj dalej