Czy turyście przysługuje odszkodowanie, gdy jego przelot został odwołany?

Przemieszczanie po świecie stało się teraz prostsze za sprawą rozwoju techniki lotniczej. W dobie globalizmu latanie samolotem nie jest już dostępne wyłącznie dla ścisłej grupy milionerów. Teraz latanie samolotem jest dostępne również dla ludzi nie posiadających dużych środków na koncie. Jeśli kupi się bilet stosunkowo wcześniej, to można lecieć niemal za przysłowiową złotówkę. Toteż zarówno podróże dla naszych lokalnych przedsiębiorców, jak i przeloty na wczasy stały się możliwe faktycznie dla każdego Polaka. Latanie samolotem jest tymczasem dla wielu ludzi nowym doświadczeniem. Tym samym wielu z nich nie wie, jakie dotyczą ich przepisy. Należałoby więc się z nimi zapoznać, bo wtedy będzie możliwe w pełni czerpanie z praw jakie nam przysługują.

Czytaj dalej

Na czym polega codzienna praca brokerów zajmujących się ubezpieczeniami, przydatne narzędzia informatyczne wspomagające ich pracę.

W naszych czasach ubezpieczenie jest niezbędnym elementem naszego życia, chroniąc w ten sposób interesy kogoś, kto je posiada. Jednak ubezpieczeniowy rynek jest dość trudny dla przeciętnych ludzi, zwłaszcza jeśli ktoś potrzebował będzie bardziej niestandardowej oferty.

Czytaj dalej

Kursy dla kadry menedżerskiej

Wszyscy, co pracują pod czyimś nadzorem, mają jakąś swoją prywatną ocenę przełożonego, której raczej nikomu nie przekazują – w obawie przed kłopotami. Znakomita większość pracowników każdego poziomu, ludzie, którzy podlegają komuś innemu, kto silną ręką wymaga wypełniania zobowiązań i rozdaje nagrody i kary, mówi jednak zupełnie na głos: mój zwierzchnik to… wstaw sobie dowolne brzydkie słowo.

Czytaj dalej

Urlop wypoczynkowy dla dla pracowników

Każda osoba, która zostaje zatrudniona na umowę na czas nieokreślony ma pewne obowiązki i swe prawa. Kiedy jest to pierwsza praca na taką umowę, to osoby zatrudnione bardzo starają się nie zapominać o wszystkich swoich obowiązkachi zdarza się, że nie pamiętają o prawach. Na szczęście osoby, które ich zatrudniają a zwłaszcza dział księgowości doskonale pamięta o jednym i o drugim.

Czytaj dalej