Prawa pasażera obowiązujące ogólnie

Wszyscy ruszający na wycieczkę samolotem muszą znać wszystkie swoje prawa i obowiązki. Należy przed rozpoczęciem wycieczki zaznajomić się ze wszystkimi przydatnymi danymi. Wtedy łatwo jest domagać się np. odszkodowania w sytuacji odwołanego lotu. O tym, jakie są prawa pasażera, decyduje każda linia lotnicza.

Czytaj dalej

Współpraca z profesjonalną agencją prawną albo obeznanym adwokatem jest na wagę złota

Prowadzenie firmy, to nie lada wyzwanie, zwłaszcza wówczas, gdy pojawiają się problemy natury prawnej. O ile nawet te małe firmy starają się mieć własnego księgowego, przedstawiciela handlowego czy też specjalistę od spraw administracyjnych, o tyle mało która, nawet większa firma może pozwolić sobie na własnego prawnika. Warto zatem znaleźć taką jednostkę, której trzonem działalności jest obsługa prawna firm.

Czytaj dalej

Przezorny zawsze ubezpieczony

Zastanawiałeś się kiedyś jak wiele danych posiadasz i jakie byłyby konsekwencje ich utraty? Czy strata nie zaburzyłaby funkcjonowanie Twojego biznesu? Powinniśmy przyjąć do wiadomości, iż dyski twarde czy smartfony ulegają awariom. Możemy paść ofiarą kradzieży lub po prostu zgubić urządzenia z naszymi danymi. Często też zdarzają się momenty w których tracimy dane z powodu własnego niedopatrzenia tudzież pomyłki innych osób. A wirusy komputerowe? Nieumyślne upuszczenie laptopa? Niestety powyższe sytuacje przytrafiają się, a odzyskanie danych jest bardzo kosztowne a czasami niewykonalne.

Czytaj dalej

Jak rozliczać się za wynajęcie mieszkania? Dowiedz się jakie masz możliwości oraz o czym musisz wiedzieć?

Wynajmujesz swoje lokum i chcesz to robić zgodnie z prawem? W takim razie powinieneś podpisać kontrakt z osobą która będzie w nim mieszkać, a następnie rozliczyć od tego należny podatek. Czy wiesz jak to zrobić? Czy wiesz jakie masz możliwości?

Czytaj dalej