Poszukiwanie pracy z pomocą sieci – czyli technika w służbie ludziom

Wraz z upływem czasu wszystko się zmienia. Jeszcze kilkanaście lat temu osoby szukając pracy były zmuszone by wyjść rano z domu i kierowały swoje kroki do kiosku z gazetami. Aktualnie pracy poszukuje się zupełnie inaczej. Nie trzeba już kartkować pracy i tracić na to ogromną ilość czasu. Teraz posiadamy Internet.

Czytaj dalej

Co robić, kiedy otrzymamy informacje o nakazie zapłaty? Jak możemy wtedy reagować?

W jakiej sytuacji można zażądać wydania nakazu zapłaty? A co możemy uczynić, jak nakaz będzie wydany przeciwko nam? Jakie są możliwość w tym zakresie i na czym to właściwie polega? Co to jest właściwie jest nakaz zapłaty? W sądownictwie w sporej ilości spraw o roszczenia dotyczące pieniędzy sądy cywilne wydają nakaz zapłaty. Tego typu decyzji nie powinniśmy jednak wiązać z normalnym postępowaniem sądowym.

Czytaj dalej

Prawa pasażera obowiązujące ogólnie

Wszyscy ruszający na wycieczkę samolotem muszą znać wszystkie swoje prawa i obowiązki. Należy przed rozpoczęciem wycieczki zaznajomić się ze wszystkimi przydatnymi danymi. Wtedy łatwo jest domagać się np. odszkodowania w sytuacji odwołanego lotu. O tym, jakie są prawa pasażera, decyduje każda linia lotnicza.

Czytaj dalej