Czym jest umowa o zakazie konkurencji i kiedy występuje przedawnienie zobowiązania skarbowego?

Umowa o zakazie konkurencji mówi o tym, iż pracownik nie zdoła prowadzić wobec pracodawcy żadnej działalności rywalizującej. Nie zdoła też naturalnie realizować pracy w ramach związku pracy dla podmiotu, jaki prowadzi taką samą działalność. Pracownikowi należy się naprawienie szkody za dochowanie zakazu. W Necie możemy znaleźć mnogość wzorcowych umów o zakazie konkurencji oraz formularzy, z jakich możemy korzystać.

Czytaj dalej

Masz problemy prawne i chciałbyś skorzystać z pomocy? Sprawdź jak to wygląda

Może się zdarzyć, że będziesz w ciężkiej sytuacji prawnej, jako pokrzywdzony lub co gorsza, oskarżony. Nie zdajesz sobie sprawy, co jesteś w stanie zrobić? Jest możliwość powierzenia swojej sprawy adwokatowi albo radcy prawnemu. Jednocześnie, jeżeli jesteś zdania, że koszty sprawy mogą być zbytnio wysokie, jesteś w stanie skorzystać z pomocy prawnej w sprawach karnych.

Czytaj dalej

Internet jako skarbnica przeróżnych wiadomości czyli gdzie i jak można w nim szukać pożądanych informacji

Internet jest wypełniony poradami na przeróżne zagadnienia. W praktyce chyba nie ma w nim rzeczy, jakiej by się nie można było dowiedzieć, a sposobów na to będzie co najmniej parę. Najlepszym źródłem informacji internetowych są rozmaite serwisy i strony tematyczne, których właściciele umieszczają mniej lub bardziej wartościowe informacje. Sporą część tego typu stron uruchomili hobbyści, interesujący się danym zagadnieniem, ale coraz więcej działa dużych portali zarządzanych przez różne firmy.

Czytaj dalej