Czy każdy może wykonywać pracę w charakterze komornika?

Odpowiedź na wyżej zadane pytanie jest ogromnie bezproblemowa i brzmi ona „nie”. Nie każdy zdoła pracować jako komornik, albowiem do tego rodzaju pracy potrzeba nie wyłącznie właściwych umiejętności bądź wykształcenia ale również pewnych skłonności psychicznych oraz cech osobowościowych. Pozwolimy sobie jednak nieznacznie bardziej wytłumaczyć ten intrygujący temat.

komornik sądowy w pracy

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com

Komornik jest to urzędnik publiczny, jaki działa przy sądzie rejonowym oraz zajmuje się roszczeniami cywilnymi. Jednak pośród jego obowiązków znajdują się dodatkowo inne rzeczy, przykładowo niejeden komornik z Wrocławia zajmuje się przygotowywaniem spisu inwentarza czy przeprowadzaniem protokołu stanu faktycznego przed rozpoczęciem procesu w sądzie. Według ustalonych norm komornikiem może zostać osoba, która posiada pomoc prawna cudzoziemcy polskie, ma ukończone 26 lat, cieszy się świetną, wręcz nieposzlakowaną opinią oraz zachowuje kompleksową zdolność do czynności prawnych. Osoba taka nie może być także karana lub podejrzana o popełnienie jakiegoś wykroczenia.

By pracować jako komornik wypada ukończyć wyższe studia magisterskie na kierunku prawa, i także odbyć aplikację komorniczą i pomyślnie zdać egzamin. Następnie osoba taka musi przepracować chociaż dwa lata w zakresie asesora komorniczego, wówczas po tym czasie może ona osobiście objąć funkcję komornika. Dla zainteresowanych: więcej informacji o pracy komornika

Chociaż wyedukowanie oraz kwalifikacje to jeszcze nie wszystko. Fach komornika nie jest prosty, częstokroć zdoła być nawet dość niebezpieczny, gdyż komornik ma do czynienia z wieloma różnymi ludźmi, w tym z dłużnikami, jacy mogą czuć się pokrzywdzeni wydanym osądem sądowym.

biuro komornika sądowego

W niektórych sytuacjach komornik zdoła więc spotkać się z rozmaitymi rodzajami agresji czy też innymi nieprzyjemnościami. Powinien więc znamionować się spokojem i inteligencją, nie może to być osoba buntownicza czy wojownicza. Komornik musi wywiązywać się z wszelkich powierzonych mu zadań, bowiem za swoją profesję odpowiada przed swoimi zwierzchnikami. Wskutek tego niezależnie od sytuacji zawsze musi „robić swoje”, nawet jeżeli nie zawsze jest to łatwe.

Otagowany , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*