Kilka przydatnych słów w temacie niszczenia rozmaitych dokumentów

Codziennie na terenie naszego kraju najróżniejsze instytucje tworzą szereg przeróżnych dokumentów. Stworzono bardzo dużo uwarunkowań prawnych, które nie tylko opisują dokładnie kwestie ich gromadzenia i przechowywania, ale też kwestie dotyczące ich niszczenia.

Rozwój nowatorskich technologii sprawił, że pojawiły się dokumenty nie tylko w

dokumenty

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com

postaci papierowej.

Czy prezentowany artykuł Cię zaciekawił? W takim razie sprawdź odmienny polecany serwis kredyt pod kontrakt, który również zawiera ciekawe informacje.

Ogromna ich część przechowywana jest na chwilę obecną na dyskach twardych oraz zapisywana na płytach CD. Niezależnie od tego, na jakiego rodzaju nośnikach zostały utrwalone niszczenie dokumentów musi odbywać się w zgodzie z wymogami określonych ustaw oraz norm odnoszących się do bezpieczeństwa. Niszczenie dokumentów powinno być prowadzone w taki sposób, by nie było możliwe ich odzyskanie. Tyczy się to zarówno dokumentów papierowych, jak również tych zapisywanych na twardych dyskach i płytach CD. Utylizacja dokumentów musi być przeprowadzana między innymi zgodnie z zapisami ustawy o ochronie danych osobowych.

stare dokumenty

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com

Utylizacja dokumentów obejmuje przeróżne typy dokumentów, należą do nich dokumenty firmowe, ale także takie, które zaklasyfikowane zostały jako tajne. Zanim ulegną zniszczeniu przeprowadzana jest procedura brakowania dokumentów.

Źródło artykułu: bezpieczne niszczenie dysków twardych

Brakowanie dokumentów to proces, który ma wykazać, które z wytworzonych dokumentów muszą zostać oddane do archiwum, a które muszą zostać zniszczone. Po przeprowadzeniu tej procedury można przystąpić do ich niszczenia i utylizacji. Część dokumentów, na przykład wyciągi bankowe klientów, które mają postać papierową trafia zwyczajnie do niszczarek. Niszczarka nie zniszczy jednak dyskietek lub płyt CD. Aby odzyskanie danych było niemożliwe, niszczy się je na ogół poprzez zgniatanie bądź poprzez cięcie. Z tak uszkodzonych dane są nie do odzyskania. Metod niszczenia dokumentów wskazać można co najmniej kilka. Są już na ten moment nawet firmy, które proponują usługi profesjonalnego niszczenia różnych dokumentów. Powierzając utylizację wyspecjalizowanej firmie, trzeba przyjrzeć się, w jaki sposób usługa jest wykonywana. Odpowiedzialność ciąży bowiem na zleceniodawcy. W żadnym wypadku nie powinno się o tym zapomnieć.
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*