Biuro oraz spółka – jakie rzeczy warto się dowiedzieć?

Wizytówką firmy jest nie tylko podejście do klienta, ale też to, w jakim miejscu odbywa się spotkanie. Jeżeli biuro jest zaniedbane to klient raczej nie wyniesie ze spotkania pozytywnej opinii o nas i o firmie w której pracujemy, a co się z tym wiąże nie będzie miał ochoty z nami robić interesów. Tak, więc jeśli biuro i firma jeszcze nie posiada reprezentatywnego miejsca do spotkań z klientami, to najlepiej pójść z klientem do jakiejś kawiarni lub restauracji, żeby w przyjemnych warunkach porozmawiać.

siedziba firmy

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Każda firma musi pamiętać, że kontakt bezpośredni potrzebuje odpowiedniej oprawy. Dlatego lokal biurowy musi być porządnie urządzony. Placówki bankowe posiadają ten system dopracowany do perfekcji. Warto brać z nich przykład. Oczywiście nie trzeba tworzyć pięciu stanowisk, gdzie będą siedzieli nasi pracownicy, ale przynajmniej dwa miejsca, które ułatwią klientowi rozmowę z nami. W myśl zasady „jak Cię widza tak Cię piszą”, właśnie dlatego firma powinna odpowiednio kreować swój wizerunek. Pomocne dla instytucji publicznych tutaj: odnośnik do interesujących propozycji.Każda firma musi mieć schludne biuro

Biurowce to budynki, w których siedziby mają różne firmy. Są tam firmy, które dbają o swój wizerunek i łatwo dotrzeć do ich biura, ale są również takie, że jeśli nie zapytamy portiera, to mielibyśmy bardzo duży problem z dotarciem do biura firmy. Biuro i firma powinna pamiętać, że wszystkie czynności jakie wykonuje to jej PR. Nieważne czy chodzi o wygląd samego biura, czy o to jak prezentuje się pracownik lub jaka jest usługa (nieco więcej: więcej informacji odkryjesz tutaj). Tak, więc powinno się dbać wszystkie szczegóły. Dostosowując stanowiska pracy trzeba uposażyć je we wszystko, co może okazać się przydatne. Trzeba zrobić rozeznanie pod względem tego, co pracownik potrzebuje.

Nie można zostawiać wielu spraw własnemu biegowi. Podejście, że jakoś to będzie nie doprowadzi naszej firmy na szczyt. Poza tym dobrze się zastanowić, czy na sto procent musimy dzierżawić jakieś biuro w wielkim wieżowcu, czy może lepszy dla naszej firmy okaże się lokal mieszczący się w zupełnie innym miejscu. Zdarza się też, że możemy prowadzić firmę w domu. Jednak nawet w domu trzeba zorganizować sobie właściwą przestrzeń do pracy. Powinniśmy wydzielić sobie wtedy pokój do pracy lub chociażby strefę, która będzie oddzielona np. jakimś parawanem.
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*