Czy warto zastanowić się nad podjęciem nowej posady?

Zmiana pracy to trudna decyzja. Zwłaszcza dla osób, które w dzisiejszym miejscu pracy zatrudnieni są już parę bądź przez dłuższy czas. Niewątpliwie bardziej mobilne są osoby, jakie właśnie rozpoczynają swą karierę bądź zatrudnieni są dopiero parę lat.

Osoby bardziej doświadczone posiadają przeważnie masę zobowiązań, bliskich na utrzymaniu oraz większe obawy związane z utratą stałego dochodu. Nie należy się jednakże przesadnie obawiać zmiany pracy, lecz właściwie się do tego zabrać. Jak?

Głównie należy popracować nad swoją atrakcyjnością dla ewentualnych pracodawców. Jeśli nasze kompetencje oraz kwalifikacje nie są zbyt szerokie, warto pomyśleć o rozpoczęciu studiów, przejściu jakiegoś kursu albo odbyciu paru szkoleń.

Warto stawiać na takie kierunki kształcenia, jakie uzupełnią nasze aktualne kwalifikacje. Postępowanie takie pozwoli nam zaoferować nowej firmie szeroką wiedzę z konkretnej dziedziny. Jeśli obawiamy się o stabilność naszego zatrudnienia oraz przyszłość naszego zawodu, możemy pomyśleć o zmianie kwalifikacji. Dzięki temu będziemy się czuli znacznie bezpieczniej.

pracownicy na szkoleniu

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego jeszcze zmiana pracy może być rozsądnym pomysłem? Między innymi ze względu na sposobność wynegocjowania znacznie bardziej atrakcyjnej pensji. Często negocjowanie z obecnym szefem nie skutkuje lepszym wynagrodzeniem czy awansem. Może winniśmy wobec tego poszukać innego pracodawcy, który będzie w stanie zaoferować nam dużo atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia, tak zwany work life balance jak i pakiet uzupełniających benefitów.

Na nieszczęście w Polsce w głoszeniach nie podaje się widełek płacowych, toteż o ewentualnych szczegółach dowiemy się dopiero w chwili, gdy przejdziemy kompletny proces rekrutacyjny. Nowa praca to także nowe możliwości, szansa na rozwój i poznanie nowych ludzi. Możliwe także, że nasz nowy pracodawca będzie bardziej nakierowany na rozwój zatrudnionych oraz będzie fundował przeróżnego typu kursy oraz warsztaty, które jeszcze bardziej odniosą nasze aktualne kompetencje.
Otagowany , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*