Kredyty gotówkowe – różne typy i krótka charakterystyka

Kredyty są produktem, który w obecnych czasach jest chętnie preferowany przez klientów. Jest to pewnego rodzaju zapomoga, uzyskiwana najczęściej w bankach. Kredyty najczęściej dotyczą wyższych kwot niż na przykład pożyczki i zaciągane są na inny czas. Są rozmaite powody, dla jakich klienci zaciągają kredyt. Nagminnie powtarzającym się jest przykładowo chęć zakupu lub wybudowania swojego domu. Jak wiadomo przedsięwzięcie takie wymaga dużego wkładu czasowego i pieniężnego.

pieniądze w portfelu

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Kredyty są bardzo przydatne w tego rodzaju przypadkach. Oprócz tego wiele osób tą metodą uzyskuje pieniądze na zagraniczne podróże, wakacyjne i nie tylko. W ostatnich latach dość często spotykane jest również branie kredytu na urządzenie ślubu i uroczystości weselnej. Kredyt gotówkowy (tu dowiesz się więcej: www.bgz.pl) może więc przydać się na wiele różnorodnych celów.

Kto może wziąć kredyt?Co najważniejsze kredyty są usługą dostępną jedynie klientom indywidualnym, którzy osiągnęli pełnoletniość. Zasadniczym warunkiem, jaki powinno się spełnić, by być w stanie taki kredyt dostać, jest posiadanie regularnych dochodów za pracę zarobkową lub z innego źródła. Istotne jest także, aby być w stanie te wpływy udokumentować, na przykład poprzez zaprezentowanie historii przelewów na konto bankowe. Poza tym liczba założeń, które trzeba spełnić, by być w stanie uzyskać kredyt, zależy w dużej mierze od kwoty kredytu, jak również jego odmiany. Tak zwana zdolność kredytowa jest więc pojęciem bardzo szerokim i może przewidywać rozmaite aspekty. W każdym przypadku jednak konieczne jest wypełnienie odpowiednich formularzy i oczekiwanie na decyzję.

Specjalne formy kredytów
Na rynku bankowym dostępnych jest wiele kredytów o niestandardowym charakterze i właściwościach. Charakter ten może przykładowo dotyczyć grupy, do jakiej kredyt jest kierowany. Pojawiają się więc kredyty studenckie, które brane są przykładowo na konto rozpoczęcia studiów czy zakupu własnego lokalu. Oprócz tego dostępne są również kredyty hipoteczne, które zaciągane są pod zastaw na przykład domów. W przypadku osób, które zadłużyły się w wielu różnych instytucjach, korzystnym wyjściem będzie wybór kredytu konsolidacyjnego. Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń (kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń) to produkt, dzięki któremu można zamienić dużo długów na jeden, o niższych ratach i w jednej instytucji.
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*