Lokalny rynek pracy w Sochaczewie

Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, wskazówkami udzielanymi przez rodziców, obserwując obecny rynek pracy? Już dawno przekonaliśmy się, że nie istnieje spisana metoda na wybór właściwej drogi życiowej. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), teraz nie cieszą się już tak wielką popularnością. Jednym słowem: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, że część osób zmuszonych jest do poszukiwań w innej niż dotychczas dziedzinie. Czy przebranżowienie może być sposobem na znalezienie nowej pracy? Jeśli w porę zdecydujemy się na ten krok nie będzie społeczeństwu groźna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. (Oferta: praca dziennikarz) Przed zmianą decyzji, warto na początku zaznajomić się z zapotrzebowaniem rynku pracy w mieście, upewniając się jakie działalności mogą nam przynieść spokojną przyszłość. pomyśleć czy są zgodne z naszymi możliwościami. Przydatna okaże się jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy słowa: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że niewątpliwie łatwiej będzie przekwalifikować się ludziom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własny interes? Tym bardziej, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu.

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje pomoc finansową na rozpoczęcie działalności. Zakładając, że chociaż część tych osób utrzyma się przez dłuższy okres na rynku – są szanse, że będą się rozwijać i zatrudniać kolejnych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy w pewien sposób przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych. (Zobacz oferty pracy księgowy) Czy nie lepiej jest być cieszącym się dobrą opinią w zawodzie mechanikiem czy wulkanizatorem, niż bezrobotnym magistrem z dyplomem w szufladzie, który z niedoboru sprecyzowanych kwalifikacji jest zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako przedstawiciel handlowy czy operator wózka widłowego?
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*