Masz pomysł na firmę, lecz nie posiadasz na ten cel oszczędności? To nie kłopot, jest fundusz dzięki jakiemu ruszysz do przodu

Fundusz zalążkowy to bardzo intrygująca okazja dla nowych przedsiębiorstw. Można dzięki temu można dostać bardzo pokaźną dotację w wysokości aż dwustu tysięcy euro. Jak znaleźć się w posiadaniu takich środków? Musimy przedstawić właściwie trafiony pomysł na biznes. Fundusz pomoże nam w zakresie rozkręcenia firmy, pomoże dopracować biznesplan i strategię funkcjonowania. Poza tym, jest w stanie oddać lokal na biuro i dofinansuje rozwój nowego produktu lub usługi. Co w zamian? Fundusz obejmie udziały w firmie, lecz nie większe niż pięćdziesiąt procent udziałów.

firma

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju dotacje na inwestycje są wymagane, aby wystartować z własnym przedsiębiorstwem. Jeśli z trafionym pomysłem zgłosimy się do funduszu, startuje etap preinkubacji. Mamy szansę wtedy liczyć na doradztwo, a zawiera się w tym między innymi opracowanie biznesplanu czy analizy finansowe. To również dostęp do infrastruktury funduszu, to znaczy przestrzeń biurowa, sprzęt IT i tym podobne.

Czy ten temat okazał się dla Ciebie ciekawy? To bardzo dobrze, gdyż gdy wejdziesz tutaj, odnajdziesz pożyteczne informacje (http://www.resulto.pl/dotacje-do-odnawialnych-zrodel-energii-agroenergia-jak-dobrze-napisac-wniosek/), które Cię na pewno zaabsorbują.

jeśli pomysł już będzie bardziej zaawansowany, kierujący funduszem muszą zdecydować czy jest sens w niego inwestować. Taki etap określa się etapem inkubacji. Należy przyznać, że największe szanse mają idee o dość wysokim potencjale technologicznym oraz rynkowym.

Co istotne, o czym wspomnieliśmy wcześniej, fundusz może objąć w nowej spółce nie więcej niż połowę udziałów. Sytuacja taka występuje, bo po wielu latach dzięki temu zyskowi fundusz ma okazję, by

firma

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

zainwestować w kolejne przedsięwzięcie. Funkcjonuje to więc na interesującej zasadzie. Oferujemy pomoc, dostajemy coś z tego, żeby pomóc innym. Istnieje wiele ciekawych przykładów tego typu inwestycji sfinansowanych przez fundusze zalążkowe. Przykładowo Fundusz Ventures Hub zainwestował w spółkę aSTORY robiącej oprogramowanie dla firm graficznych. W zamian za trochę ponad trzydzieści procent udziałów w spółce, Ventures Hub dofinansował ją kwotą trzystu dwudziestu tysięcy złotych.

Umowa wymaga przyjęcie następnych udziałów, jednak jest to zależne od wzrostu w rozwoju firmy. Taki sposób finansowania to naprawdę duża szansa dla osób bez gotówki, ale za to takich którzy mają dobry pomysł, w który warto zainwestować – Na zachodzie jest to modna metoda finansowania, w Polsce dopiero szuka swojej drogi, ale już przynosi efekty.
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*