Na jaką opcję prowadzenia ksiąg rachunkowych w założonej przez nas działalności się zdecydować?

Prowadząc swoją firmę, często już na początku spotykasz się z koniecznością przekazania prowadzenia księgowości i nie ma to tak naprawdę znaczenia, czy jest to pełna księgowość czy jedynie książka przychodów i rozchodów.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Nie zawsze osoba prowadząca działalność potrafi odpowiednio poprowadzić księgowość, a po drugie – rzadko kiedy dysponuje czasem. Niestety wybór potencjalnej osoby nie jest wcale tak łatwy, jakby się to mogło na początku wydawać. Głównie z uwagi na mnogość możliwości do wyboru, oraz na dużą odpowiedzialność finansową wiążącą się z tym zadaniem.

Powinniśmy wiedzieć, że niezależnie, czy zdecydujemy się na zatrudnienie księgowej czy skorzystanie w usług biura rachunkowego, w każdym z tych przypadków to my płacimy kary i mandaty za pomyłki. W przypadku biura okoliczności mają się trochę lepiej – ma ono z góry narzucony obowiązek ubezpieczenia się od popełnionych błędów, więc na wypadek pomyłki istnieje szansa na ewentualne odszkodowanie i zwrot poniesionych przez nas wydatków. Z drugiej strony zatrudnienie osoby na stanowisku księgowej daje nam dokładniejszą kontrolę nad sprawami finansowymi i szybszy dostęp do deklaracji. Gdy już decyzja będzie podjęta – powiedzmy, iż zdecydowaliśmy się na zlecenie księgowości do biura rachunkowego (dużo więcej konkretów tutaj) – musimy znaleźć takie, które przede wszystkim nie zawiedzie naszego zaufania.

Dobrze rozeznać się wśród znajomych przedsiębiorców. Jest to przynosząca najlepsze efekty metoda. Gdy jednak nie mamy takiej możliwości – skorzystajmy z wyszukiwarki internetowej. Wprowadźmy w wyszukiwarkę frazę, która nas interesuje, dodając do niej nazwę miejscowości, aby zmniejszyć zasięg poszukiwań. Przykładowo: usługi rachunkowe (wizytówka biuro księgowo-rachunkowe z Olsztyna kliknij) w Olsztynie. Po uzyskaniu listy firm – przeglądnijmy opinie ich temat i wybierzmy takie, które cieszy się zaufaniem.
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*