Znacznie częściej wykorzystywane jest monitorowanie pracowników

Jeżeli ktoś prowadzi firmę, chce posiadać pewność, że zatrudnieni są w niej sami eksperci, którzy dokładają wielkich starań, żeby jak najlepiej się ona rozwijała. Jedynie wówczas mają szansę mieć gwarancję, że będą w stanie pokonać konkurencję oraz spowodować, że nie będzie ona dawała żadnego zagrożenia.

http://timecamp.pl/monitorowanie-pracownikow/

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego znacznie częściej w firmach stosowane są przeróżnego rodzaju systemy nagród, zachęty, a również monitorowania rozwoju, dzięki którym dyrektorzy posiadają spojrzenie w autentyczną wydajność własnych podwładnych i dostają informację co mogą robić, żeby działali oni jeszcze lepiej.

Monitorowanie pracowników powinno okazać się wykonywane regularnie

Jeśli pragniemy by dane które docierają do dyrektora na temat jego pracowników, okazały się jak najbardziej rzetelne, to monitorowanie pracowników powinno okazać się wykonywane przez odpowiednio wyszkoloną osobę a to najlepiej jeszcze kogoś z zewnątrz. Mogą zamontować system kamer, by patrzeć, czy wszyscy pracują i nie poszukują okazji do nieplanowanych przerw, można wykonywać różnorakie audyty, które będą musiały powiedzieć, czy wydajność okazuje się być na odpowiednim pułapie, a w dodatku możemy sprawdzić, czy każdy z pracowników wypełnia swoją pracę na właściwym poziomie jakościowym.

Pracownicy podczas pracy przy komputerach

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście to wszystko należy wykonywać z właściwą umiejętnością, tak aby nie zadziałać źle na zachowania podwładnych w stosunku do firmy, jednak jeśli wszystko zostanie odpowiednio przyszykowane, to korzyści okażą się obopólne.

Możemy na tej podstawie tworzyć programy motywacyjne

Sprawdzając pracę swoich pracowników, można więcej dowiedzieć się o nich samych i o tym, co będzie w stanie zmotywować ich do mocniej wytężonej pracy. Dlatego właśnie należy regularnie wykonywać takie monitorowanie, a następnie na jego podstawie umacniać oddanie pracownika względem zakładu, gdyż wówczas będziemy mieli gwarancję, że będzie on oddany sprawom własnego firmy.

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*