Własna kwiaciarnia – ciekawy pomysł na swój biznes

Choć ciągle wzrastają w Polsce koszty prowadzenia firmy, w szczególności czynsz i podatki, nadal ci trochę bardziej obrotni przedsiębiorcy bardzo dobrze wiedzą w jaki sposób zarabiać kasę. Bo niby bardzo często narzekamy na ekonomię Polski, i tak można w sumie powiedzieć, że najczęściej jeśli ktoś w prowadzenie swojego interesu wkłada sporo pracy, zazwyczaj tak bardzo nie narzeka na brak klienteli. I dlatego jeśli jesteśmy osobami, które dobrze podchodzą do kwestii założenia swojego biznesu, z pewnością powinniśmy na poważnie pomyśleć o otworzeniu właśnie kwiaciarni!

bukiet kwiatów na stole
Dlaczego to właśnie kwiaciarnia sprawia, że możemy wreszcie wybić się ze swoim biznesem? No cóż, dużym atutem prowadzenia kwiaciarni jest na pewno to, że chociaż konkurencja jest znaczna, to jednakże na całe szczęście realia są takie, iż przynajmniej nie musimy aż tak mocno walczyć o klientów. Choćby z takiej przyczyny, że zagraniczny kapitał niejako omija tę branżę. Naturalnie klienci mogą zakupić artykuły florystyczne w marketach, ale i tak jeśli planujemy kupić różę na chociażby Święto Kobiet, w większości przypadków idziemy do kwiaciarni rzadko.

Kto szczególnie powinien na poważnie pomyśleć o otworzeniu kwiaciarni? Niesamowicie istotne jest to by posiadać umiejętności florystyczne – zapewne w ramach cięcia kosztów będziemy pracowali w swojej kwiaciarni, a więc oprócz zwykłych biznesowych czynności będziemy także codziennie zobowiązani doradzać ludziom, przygotowywać bukiety, etc. Ale spokojnie – florystyka tak naprawdę jest stosunkowo nieskomplikowaną czynnością, choć początki bywają niełatwe.

czerwone różę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
W jaki sposób powiększyć przewagą nad własnymi konkurentami? Tania hurtownia florystyczna oraz świeże, lecz również sztuczne kwiaty jak najbardziej warto dystrybuować nie tylko we własnej kwiaciarni, lecz także przez Internet. Zatem jeśli jakiś człowiek mieszka w Sopocie albo Olsztynie, a chce sprezentować fantastyczną różę własnej kobiecie, która aktualnie przebywa w choćby Chorzowie, Opolu, Ełku, itp., bez dwóch zdań mógłby zapłacić nam kasę na konto bankowe, a my zawieziemy kwiatek do adresatki. Nigdy nie należy potraktować prowadzenia kwiaciarni jak biznesu, który może dać grubą kasę, ale tak czy siak atrakcyjniejsze to, aniżeli praca (zobacz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych) na zwykłym etacie!
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*