Co jest najważniejsze w bankowości dla klientów indywidualnych?

Na dzień dzisiejszy w celu przyciągnięcia klientów, banki prześcigają się w ofercie dla jednostkowych klientów. Oferta indywidualnych kont w bankach ulega dynamicznym zmianom, obecnie konta są coraz tańsze lub wręcz bezpłatne, a oferta usług dodatkowych jest faktycznie niezwykle szeroka.


Strategia instytucji bankowych w zachęcaniu klienta polega na tym, by zyskać jego przywiązanie dobrą ofertą zasadniczą a następnie zaoferować mu inne produkty: pożyczkę, kartę kredytową czy konto oszczędnościowe (więcej zobaczysz tu: odnośnik do bgz.pl).

monety przy śwince

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Badania pokazują bowiem, że użytkownik mający konto w określonej placówce, chętniej skusi się na taką ofertę, nawet jeśli jest trochę mniej atrakcyjna niż u konkurencji.

Zaufanie to podstawa
Zasadnicza oferta kont indywidualnych może się jawić jako niekorzystna dla banku – nie tylko prowadzenie konta jest zupełnie darmowe, to jeszcze sporo banków dysponuję programami lojalnościowymi i oddaje jakąś część wartości transakcji dokonanych on-line. Poprzez takie działania banki chcą zdobyć przywiązanie, w szczególności młodych klientów, którzy nie są jeszcze zapożyczeni. Realne pieniądze bank zarabia bowiem udzielając drobnych pożyczek i kredytów, szczególnie tych na zakup lokalu. Dla banku jest to bowiem ciągły dopływ środków finansowych w ciągu długiego okresu – przez nawet parę czy kilkanaście lat w przypadku kredytów hipotecznych. Ponadto, osoba związana z bankiem zobowiązaniami kredytowymi mniej chętnie będzie rozpatrywać zmianę banku, nawet jeśli gdzie indziej są bardziej atrakcyjne warunki

.

Pozostałe usługi bankowe
Banki udostępniają ponadto sporo możliwości ulokowania zaoszczędzonych środków. Oferowane są tradycyjne lokaty bankowe, lokaty wysokiego ryzyka funkcjonujące w oparciu o giełdę akcji, oraz lokaty mieszane gdzie część środków jest inwestowana w obligacje, a reszta jest dysponowana na giełdzie. Banki nierzadko prowadzą własne biura maklerskie, które zajmują się tylko i jedynie zarządzaniem środkami finansowymi firmy. Oprócz obracaniem finansami, banki skupują zadłużenia klientów, profesjonalnie proces ten to tak zwana konsolidacja kredytów (info o konsolidacji kredytów). Banki w ramach konsolidacji proponują przeniesienie kredytu oraz niekiedy połączenie paru zobowiązań w jedno, o korzystniejszym oprocentowaniu.
Otagowany , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*