Czy nauka języka kazachskiego musi być rzeczywiście tak ciężkie

Ten artykuł nie będzie o językach obcych używanych przez obce cywilizacje , choć oceniając uczciwie, jak są one trudne ciężko uciec od wrażenia, że mamy do czynienia teraz z czymś niezwykłym. W niniejszym artykule opowiemy o egzotycznych językach obcych, głównymi bohaterami będą japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Zabrzmiało to dość groźnie, obiecuję, że będzie na temat. Zacznijmy od języka japońskiego. Na samą myśl włosy stają dęba i słusznie, ponieważ tego języka nie da się szybko nauczyć. To nie zajęcie, które można wykonywać w tak zwanym „międzyczasie”, to obowiązek i wielkie wyzwanie. Niemniej, da się go zrozumieć. I warto, gdyż japońska gospodarka jest niezwykle prężna, jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język jak chiński, lecz jego ogarnięcie może nam wiele dać. Lepiej nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, gdyż czeka nas żmudna nauka japońskiego alfabetu. Musimy wykazać się cierpliwością, by przejść ten ciężki etap. Uwaga: jeśli uważasz, że jesteś osobą niecierpliwą to lepiej daj sobie spokój.

Lepiej Ci pójdzie z nauką języka kazachskiego (język Kazachów), choć słowniki czy różne inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są dobrze dostępne. Najlepiej ucząc się tego języka znać rosyjski, gdyż w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych ułatwiających naukę kazachskiego. Warto wiedzieć, iż kazachski to w Kazachstanie drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).

Jeśli chcemy opanować języki egzotyczne to polecamy język khmerski lub język koptyjski (korepetycje z khmerskiego). Brzmi ciekawie , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, jest to język trudny, musisz wykazać się dużą ambicją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest bardzo bardzo mało). Nauka języka koptyjskiego to propozycja dla ludzi szczególnie wytrwałych, nie dość, że od XIX wieku jest to język martwy to nie ma podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że kochasz wyzwania, to nauka koptyjskiego jest na samym szczycie tej kategorii.
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*