Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok przyniósł kilka zmian.

Wielu z nas rozważa, jakie profity poza zapłatą oczywiście uzyska zatrudniając się na wszelkiego rodzaju umowy o pracę. Głównezastrzeżenia wzbudza przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak też czy na tej podstawie przysługuje personelowi zwolnienie lekarskie.

To

ludzie w biurze

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

bardzo zasadnicza epizod (więcej: ), bo odprowadzane tych stawek jest dla pracownika niesłychanie zasadnicze i zarazem pozytywne. Okazuje się iż ta kształt, czyli umowa zlecenie a l4 jest możliwe – . Przyjęcie do pracy na podstawie takiej umowy zawiera ubezpieczenie emerytalne, rentowe i zdrowotne. Na ochronę chorobowe ze stosunku pracy na podstawie umowy zlecenia podejmowana jest opłata w wysokości 2,45% podstawy. Należy dodać,że pracownik zdobywa prawo do zasiłku chorobowego dopiero z biegiem czasu 90 dni nieprzerwanego czasu ubezpieczenia czyli zatrudnienia. Trzeba również objaśnić na czym polega outsourcing pracowniczy, który od jakiegoś okresu ogromnie nierzadko jest u nas praktyczny, wszakże jest to myśl nie do końca rozumiane. CzyliMianowicie,

dokumenty

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

outsourcing pracowniczy to nic innego jak wyznaczenie pracownika jednej przedsiębiorstwa do innego podmiotu z zewnątrz w celu wykonywania właśnie tam pracy – .

Bardziej potocznie mówiąc jest to zatrudnienie w tzw. Agencji Pracy Tymczasowej, która zatrudnia pracowników bezpośrednio ,by dać im pracę w innych firmach. Pracownicy pewnie| są zatrudniani na podstawie umowy o pracę, a tę realizują we wskazanych przez pracodawcę miejscach. Wielokrotnie bywa tak, że po jakimś czasie pracownik zaprzestaje być pracownikiem agencji, a zostaje zatrudniony przez przedsiębiorstwo, u którego pracę wykonywał. To dobre droga dla pracodawcy, który ma sposobność wcześniejszego poznania pracownika i oceny, czy akurat kogoś takiego potrzebuje.
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*