Latasz często samolotem? W takich sytuacjach powinieneś bardzo dobrze znać wszystkie przysługujące Ci prawa

Latanie samolotem w współczesnych czasach na pewno jest o wiele bardziej popularne niż jeszcze paręnaście lat wcześniej. Teraz bilety lotnicze można znaleźć za tak korzystną cenę, że latanie czasami jest nawet o wiele tańsze niż podróżowanie w jakikolwiek inny sposób. Z drugiej jednakże strony w czasie podróży samolotem niejednokrotnie zdarzają się przypadki, kiedy coś idzie nie tak – wówczas dobrze znać wszelkie przysługujące Ci uprawnienia oraz wiedzieć dobrze, co możesz wywalczyć w konkretnej sytuacji.

pasażer

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zazwyczaj dochodzi do spóźnienia lotu, którym miałeś lecieć. Wtedy zwykle obowiązki przewoźnika zależą przede wszystkim od tego, na jak dużym dystansie miałeś podróżować i jak bardzo opóźniony jest lot. Przewoźnik na pewno jest zobowiązany udzielić Ci wszystkich informacji na temat tego, kiedy planowany jest odlot samolotu. Jeśli opóźnienie jest spore, wtedy przewoźnik jest zobowiązany do zapewnienia Ci pożywienia oraz picia. Dodatkowo masz prawo odbyć dwie rozmowy telefoniczne na jego koszt.

Wejdź na naszą witrynę. Masz możliwość poczytać tam następne zajmujące posty. Więc kliknij, aby zobaczyć więcej informacji na podobny temat.

Kiedy samolot jest spóźniony tak mocno, że odlot odbędzie się dopiero następnego dnia, wtedy przewoźnik będzie musiał zagwarantować Ci nocleg.

Zwykle będziesz musiał sam zorganizować sobie hotel i za niego zapłacić, a dopiero później dostaniesz zwrot kosztów, jednakże czasami zdarza się, że to sam przewoźnik zajmuje się zorganizowaniem noclegu. Na dodatek w przypadku sporego spóźnienia lotu będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie, które również uzależnione jest od wielkości spóźnienia oraz od dystansu.

ludzie

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli natomiast Twój lot zostanie w ogóle odwołany, wtedy przysługują Ci praktycznie takie same prawa pasażera jak te przysługujące ludziom, których lot został opóźniony. W dodatku przewoźnik powinien zapewnić Ci przelot na tej samej trasie własnymi liniami (następnym lotem albo przelot zorganizowany przez innego przewoźnika.

Jeżeli ten wpis jest według Ciebie warty zainteresowania, to kliknij ten link! Zamieszczone tam wiadomości również Cię zaciekawią – to niezwykle użyteczne informacje (http://notariuszpokojski.pl/dokumenty).

Jeżeli nie ma kompletnie takiej możliwości albo wskutek odwołania lotu cała podróż straciła dla Ciebie znaczenie i nie interesuje Cię możliwość lotu w innym terminie, wtedy możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy za bilet. W dodatku oczywiście przysługuje Ci odszkodowanie (-> sprawdź), którego wielkość jest uzależniona od rodzaju lotu.

Pamiętaj, że z pewnością dobrze jest znać wszelkie swoje uprawnienia i móc z nich korzystać jeśli spotka Cię podobna sytuacja.Więcej: .

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*