Bezpieczny zysk – obligacje państwowe

Bardzo często słyszy się o oszustwach {jakich|których] dokonują firmy trudniące się inwestowaniem pieniędzy. Różnego typu parabanki nie posiadające żadnych zabezpieczeń finansowych, dziwaczne firmy, obiecujące niebotyczne zyski.

Inwestycje, nieruchomości

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Tak często słyszy się o oszustwach {jakich|których] dopuszczają się firmy zajmujące się obracaniem pieniędzmi. Wszelkiego typu parabanki nie mające żadnych zabezpieczeń finansowych, dziwaczne instytucje, obiecujące niebotyczne zyski – to wszystko powinno budzić nasze zdziwienie i wręcz strach i nakłaniać do porządnego dopytania się co ukryte jest za obietnicami kilkunasto procentowych zysków.

Niestety ludzie są chciwi, a dodatkowo mają tendencję do czytania umów, które podpisują tylko po łebkach, lub wręcz do nie czytania wcale. Co gorsza, gdy dochodzi do różnego typu kłopotów nigdy nie poczuwają się do odpowiedzialności za swoje straty. To, że ulokowali ogromne środki w najgłupszy z dostępnych sposobów nigdy nie wpada im do głowy. A przecież możemy postąpić inaczej. Przede wszystkim bezpiecznie. Banki są instytucjami, które naturalnie nie zaoferują nam kilkunastu procent zysku na lokacie, ale mają właściwe zabezpieczenia finansowe od państwa i gdyby cokolwiek złego się stało, doszłoby do upadłości, wówczas nasze pieniądze są zabezpieczone i możemy liczyć na ich zwrot. To zdecydowanie powinno nas przekonać do inwestowania pieniędzy dokładnie w ten sposób.

Mamy oczywiście jeszcze inne możliwości. Dla przykładu obligacje skarbowe. Są to papiery wartościowe, które emituje Skarb Państwa i takim sposobem „pożycza” pieniądze od człowieka, który te obligacje kupi. Co więcej emitent obligacji zobowiązuje się do wykupienia ich z właściwymi odsetkami po upływie określonego czasu. Zwykle obligacje nabywa się na rok, dwa, lub dłużej – zazwyczaj nie więcej niż dziesięć lat. Obligacje skarbowe są najbezpieczniejszą lokatą pieniędzy na rynku. Gwarantem jest państwo, więc dysponuje ono było nie było największym majątkiem na rynku.

Gpwcatalyst - obligacje skarbowe

Źródło: Gpwcatalyst.pl

Naturalnie, może być tak, że państwo stanie się niewypłacalne, ale są to sytuacje nieczęsto spotykane – dla przykładu zupełne załamanie gospodarki czy jakiś kryzys. Nawet pomimo tego inwestując w obligacje ryzykujemy najmniej.

W naszym kraju mamy dwa typy obligacji skarbowych. Są to obligacje oszczędnościowe przeznaczone tylko dla osób fizycznych oraz obligacje rynkowe przeznaczone także dla osób prawnych. Są oczywiście między nimi jeszcze inne różnice, tak samo jak odmienne mamy oprocentowanie obligacji zależnie od okresu na który je zakupujemy. Gdy zdecydujemy się na zakup obligacji z pewnością otrzymamy dokładne informacje.

Otagowany , , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*