Rynek szkoleniowy

Na rynku szkoleniowym możemy znaleźć obecnie bardzo dużą ilość kreatywnych rozwiązań dla firm. Jedną z popularnych tematyk szkoleniowych jest szkolenie 5s. Szkolenie to wzięło swoją nazwę od początkowych liter słów, które opisują najważniejsze zasady, jakimi rządzi się ta metoda.

Po pierwsze będzie trzeba usunąć wszystkie przedmioty, jakie mogą powodować, że praca będzie słabsza. Przedmioty te okleja się najczęściej znacznikami w kolorze czerwonym. Następnie umieszcza się wszystko w jakimś pudle, gdzie określa się, czy są przydatne do pracy. Ten etap nazywamy selekcją. Kolejny etap to systematyka. Tutaj trzeba poukładać wszystko tak, aby można było z nich korzystać, jednak tylko na tyle, ile potrzebujemy aby skutecznie pracować. Lokalizacja musi być łatwa aby nie marnować ani jednej chwili na poszukiwanie jakiegoś przedmiotu. Lokalizacja jest porządnie opisana.

szkolenie

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeci ważny element całej układanki to sprzątanie. Dzięki regularnemu sprzątania możemy nie tylko czuć się przyjemnie w biurze ale w głównej mierze mamy możliwość darzyć większym szacunkiem nasze miejsce pracy. Kolejnym etapem jest standaryzacja. Polega ona na utrzymaniu wszelkich zasad, które wcześniej zostały wprowadzone. Należy tutaj więc spisać wszystkie zasady, zrobić stosowne formularze, harmonogramy, listy kontrolne itp. Na samym końcu całego przedsięwzięcia znajduje się samodyscyplina. Należy w tym momencie cały czas troszczyć się o to, żeby cały personel pragnął zachować wszelkie wypracowane metody.

W tym celu wdraża się szereg reguł, których należy się trzymać, żeby uzyskiwać jak najwyższe rezultaty – czytaj więcej na http://www.4results.pl/o-nas/. Można więc powiedzieć, że początkowe trzy elementy tej techniki budują cały system a następnie w czwartej części oraz w ostatnim etapie stara się utrzymać całą metodę. Za pomocą tej techniki możemy uniknąć niebezpieczeństwo pojawienia się niewłaściwych działań w trakcie pracy. Poza tym stosowanie z takiego podejścia przyczyni się do tego, że działania każdego pracownika będą efektywniejsze i bardziej skuteczne.

Redukcja kosztów, o wiele wyższe rezultaty oraz wyższy poziom bezpieczeństwa w w firmie to tylko podstawowe efekty wdrożenia koncepcji 5s. Profesjonalne szkolenia i coaching kierowane są na ogół nie tylko do pracowników, ale również do osób zarządzających firmą. Koszty będą niższe, a praca lepsza.
Otagowany , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*