W jaki sposób napisać sprzeciw od nakazu zapłaty?

Nakaz zapłaty możemy dostać w wielu przeróżnych okolicznościach, podwaliną zdobycia takiego dekretu może być przykładowo niezapłacony rachunek za usługi internetowe lub telekomunikacyjne wydany przez sąd na skutek nakazu konkretnej firmy. Jeżeli uważamy, iż rozporządzenie zapłaty zostaoł wydane nie w porządku, wówczas zdołamy wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty. Musimy jednakże pomnieć o kilku znaczących oraz istotnych kwestiach.

sąd

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, od momentu zdobycia nakazu zapłaty, na wniesienie oporu posiadamy dwa tygodnie. Terminu tego nie wolno przekroczyć, toteż nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę. Jeśli dostaliśmy zalecenie zapłaty, to postarajmy się wnieść sprzeciw jak najszybciej. W takim dokumencie powinniśmy precyzyjnie wykazać wszystkie ważne i mniej istotne zarzuty przeciw żądaniu, nie zapominajmy także o wiarygodnych dowodach. Mówiąc w skrócie, w nakazie zapłaty musimy zaprezentować takie informacje, jakie doprowadzą do jego oddalenia. Sprzeciw od nakazu zapłaty powinien być przemyślany oraz nie budzący wątpliwości, zadbajmy więc o to, aby opowiedziane przez nas wiadomości były przejrzyste oraz zrozumiałe.

sąd

Autor: Curtis Jones
Źródło: http://www.flickr.com
W sprzeciwie od nakazu zapłaty zdołamy powoływać się na mnogość różnych zarzutów, nawet jeżeli nie mamy co do nich stuprocentowej pewności. Jeśli przykładowo nakaz zapłaty dotyczy sfinansowania rachunku sprzed 8 lat, wówczas zdołamy powołać się na zarzut przedawnienia. Przedawnienie wiąże dużo różnych roszczeń, w związku z tym przypuszczalne, że w naszej sprawie zarzut ten okaże się trafiony.

Inną alternatywą jest powołanie się na zrobienie zobowiązania. W tej sytuacji uznajmy, iż dana sytuacja realnie miała miejsce, jednakże zapłata została już uiszczona. Jako dowód możemy zaprezentować przykładowo pokwitowanie albo potwierdzenie przelewu. Analogicznie funkcjonuje również zarzut potrącenia wierzytelności. Im więcej zarzutów i dowodów przytoczymy, tym większa szansa na to, że uda nam się wycofać od nakazu zapłaty. Wskutek tego zdobycie nakazu zapłaty wcale nie winno oznaczać, iż będziemy musieli uregulować daną sumę.

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*