Wybitne planowanie podstawą sukcesu rozwojowego każdej spółki

Jeśli prowadzisz firmę albo jesteś choćby szefem większego sektora w przedsiębiorstwie pomyśl, jak zarządzasz pracą pracowników. Czy robisz to intuicyjnie, czy racjonalnie?

Piła zabawkowa dla dzieci

Autor: Power Sound
Źródło: http://hurtowniazabawek.pl
Wbrew przekonaniom, to bardzo istotne pytanie, ponieważ od niego zależy przyszły rozwój firmy. Zarządzanie intuicyjne opiera się głównie na działaniach zaradczych, które odpowiadają na bieżące zapotrzebowania oraz kłopoty. Zarządzanie to poza tym oparte jest na nadmiernej kontroli podwładnych. Inną strategią jest zarządzanie przez cele. Najogólniej rzecz biorąc polega ono na długoterminowym planowaniu działań przedsiębiorstwa, opartym na dogłębnej wiedzy dotyczącej firmy i pracy pracowników. Zarządzanie przez cele włącza wszystkich pracowników, nawet tych z najniższego szczebla (propagowane zarządzanie (www.activegps.pl) przez cele). Oczywiście, by cele spełniały swoje zadania, muszą być skonstruowane stosunkowo drobiazgowo. Cele nadrzędne powinny być spójne z celami pracowników.
Miejsce dla inwalidy

Źródło: http://sxc.hu/
klik

Autor: Wendy
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczem do poprawnie sformułowanych celów jest analiza procesów biznesowych. Pomaga ona zrozumieć i usystematyzować mnóstwo procesów, jakie mają miejsce w firmie. Procesy te to przykładowo sprzedaż, logistyka zamówień, obsługa klienta i sporo jeszcze innych. Wszystkie procesy muszą harmonijnie współdziałać ze sobą. Rzetelna analiza procesów biznesowych obniży koszty prowadzenia firmy, podniesie skuteczność działań, podwyższy także ich jakość. Dobrze zatrudnić niezależną firmę, która przeprowadzi taką analizę. Mamy wtedy pewność obiektywności i nie musimy poświęcać energii na te działania.

Firma dokonująca analizy przekaże nam raport, który stanie się przewodnikiem na drodze do fortuny.
Dobrze jest stosować strategie, które poprawiają działania naszej firmy. To idealny krok ku większym przychodom przedsiębiorstwa.
Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*