Dzięki wiedzy radcy dowiemy się, gdzie skierować kroki w momencie, gdy mamy zamiar założyć swoją działalność gospodarczą

Zakładanie spółek na terenie Polski wymaga spełnienia szeregu formalności, których załatwienie zabiera wiele czasu. W przypadku na przykład spółki cywilnej istotne jest pamiętanie o bardzo wielu szczegółach.

Przepisy w naszym kraju są pod tym względem niebywale surowe i nie dają pola do wszelkiego typu nadużyć. Każda umowa cywilna musi zawierać takie informacje, jak wzmianka o wspólnikach, precyzyjna data podpisania umowy, okres działania spółki a także elementy wyjaśniające, jak zarobek będzie rozdzielany. Wspólnikami w tegoż rodzaju spółce nie są tylko osoby fizyczne. Też spółki mogą zawierać takowe porozumienia.

prawo

Źródło: www.morguefile.com

Radca prawny na terenie Katowic jest osobą, która profesjonalnie doradzi nam w bardzo ważnych kwestiach, które dotyczą spółek cywilnych. Dzięki jego radom dowiemy się, gdzie udawać się w chwili, gdy chcemy założyć własną firmę. Wizyta w UM bądź też UG jest w takiej sytuacji obowiązkiem. Konieczne jest wpisanie spółki do ewidencji działalności gospodarczej. Jest to odpłatne i kosztuje ok. stu złotych. Wpis musi być rzetelnie przygotowany i nie ma prawa posiadać jakichkolwiek nieścisłości. Odwiedzić należy też szereg innych instytucji. Mowa m.in. o GUS. W nim pozyskujemy numer Regon. Ażeby go pozyskać trzeba przedłożyć stosowny wniosek. Potem pozostaje dopełnienie formalności. Przez nie trzeba rozumieć pozyskanie pieczątki. Choć nie jest to dzisiaj obligatoryjną czynnością warto ją mieć. Bezspornie należy za to posiadać rachunek firmowy, który trzeba założyć. Prawnie posiadanie rachunku nie jest obowiązkowe, aczkolwiek w praktyce nie mamy innego wyboru.

Kancelaria prawna na terenie Katowic jeżeli tylko otrzyma tego rodzaju zadanie będzie w stanie wykonać rejestrację naszej działalności. Jeżeli będzie taka potrzeba weźmie odpowiedzialność za dopełnienie wszelkich spraw powiązanych z formalnościami, które dotyczą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych a także Urzędu Skarbowego. Bardzo często bywa tak, że ogarnięcie tychże instytucji jest bezspornie najtrudniejsze z punktu widzenia przedsiębiorcy.
Źródło: gmlegal.pl
Otagowany , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*