Kilka głównych zalet wynajmu ludzi do pracy, w jakich przypadkach tego typu rozwiązanie może się sprawdzić.

Marzeniem większości pracujących jest bezterminowa umowa z pełnymi składkami, oczywiście w odpowiedniej wysokości. Lecz nadal jest sporo osób, które z jakiegoś powodu takiej umowy nie posiadają. Niekiedy będzie to wynikać ze specyfiki rynku pracy, gdzie po prostu nie będzie możliwości na to, aby zyskać stałe zatrudnienie.

rozmowa kwalifikacyjna
Są też osoby, które sobie cenią niezależność i swobodę, i zwyczajnie nie chcą takich umów.

Czy ten tekst jest według Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to wejdź oraz przeczytaj więcej – będące tu zagadnienia udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje zapytania.

Wolą one świadczyć pracę na własnych warunkach, wykonując zlecenia czy różnego rodzaju projekty, bez obowiązku codziennego zbierania się do pracy. Rzecz jasna model tego typu może się wiązać z tym, że przez pewien okres roku można nie mieć żadnych zleceń, a później będzie trzeba robić dużo więcej niż zwykły etat.

Sytuacja tego typu ma przykładowo miejsce w budownictwie. Między wiosną a jesienią ludzie z tej branży nie narzekają na brak zajęcia. Jednak zima to taki okres roku, że różnie może być z pracami, dlatego też często pojawiają się sytuacje, że w tym czasie większa liczba pracowników może mieć przymusowy odpoczynek.

Aktualnie coraz bardziej popularny pośród naszych firm jest outsourcing kadr . Tu także w pierwszej kolejności jest on wykorzystywany w firmach, w których jest sezonowość. Przykładowo branża spedytorska i handlowa potrzebuje większą liczbę ludzi w okresie przedświątecznym. Ten czas może trwać parę tygodni, i w tym okresie sporo firm powiększa załogę nawet o połowę, jednak nie zatrudniając tych ludzi na stałe.

mężczyzna przy komputerze, praca

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
W takich przypadkach całościową obsługą pracowników, ich poszukiwaniem, podpisywaniem umów i wypłatami zajmuje się zatrudniona w tym celu agencja pracy szczecin, a firma która potrzebuje kadry z kolei będzie się rozliczała z tą agencją. Dla firm potrzebujących na przykład większą liczbę pracowników w jakiś okresach czasu jest to bardzo dobre rozwiązanie . Nie musi się wtedy martwić ani o szukanie tych pracowników, ani o ich dawanie im umów, wystarczy złożyć w agencji zapotrzebowanie, a całością spraw związanych ze skompletowaniem załogi zajmą się jej pracownicy.
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*