Przydatne kalkulatory

Teraz wszyscy chcą uprościć sobie niemal każdy element życia, wydaje się, że każdego dnia cierpią nasze podstawowe umiejętności – jak chociażby ręczne pisanie czy liczenie w pamięci.

Księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
W dzisiejszych czasach wszyscy chcą ułatwić sobie prawie wszystko, wydaje się, że z dnia na dzień tracimy potrzebne zdolności – jak np. ręczne pisanie czy liczenie w pamięci. Jednocześnie zwykłe zajęci stają się tak trudne, że bez odpowiednich narzędzi nie bylibyśmy w stanie działać.

Codzienne zmaganie się z rzeczywistym światem wyjaśnia, jak bardzo uzależniliśmy się od elektronicznych rozwiązań – komórka i budzik w niej, gazeta w komputerze, czytnik e-booków, nawet bilet tramwajowy kupujemy komórką i całymi dniami w pracy, gdzie poprzez światłowody łączymy się z całym światem. Brak nam czasu by zagłębiać się i rozważać, jak funkcjonują konkretne mechanizmy naszych maszyn. Mają być po prostu szybkie.

Magiczne kalkulatory

Teraz bez wypieranych w szkole przez nauczycieli kalkulatorów nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Co ciekawe są coraz bardziej skomplikowane i jeszcze bardziej złożone niż kiedykolwiek przypuszczaliśmy. Można popatrzeć na funkcje, oferowane przez Excel, by chwycić się za zmęczoną głowę. Każdego dnia, mnóstwo razy używamy różnorakich kalkulatorów. Obliczając wierszówkę, prognozując debet na koncie, sumując niezbędne środki i sprawdzając inne waluty – bez końca posługujemy się liczbami. Nawet, kiedy planujemy podróż, otwieramy mapę i potrzebny nam kalkulator odległości. To oczywiste już, że do chcąc oszczędzić sięgamy po kalkulator lokat.

Nowy, lepszy kalkulator

Potrzeba sprawiła, że kalkulatory pojawiły się wszędzie. Skomplikowane operacje teraz można w końcu wprowadzić on-line. Nie ma już banku, który nie namawiałby klientów do wirtualnych usług i nie oferowałby im możliwości obliczania zysków na własną rękę. Kalkulator kredytowy i kalkulator odsetkowy, stworzony po to by wiedzieć jak mocno możemy się zapożyczyć właśnie tutaj. Kalkulator walutowy, informuje, kiedy najbardziej opłaca się skorzystać na skokach kursu walut.

Otagowany , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*